Narzędzia pomocne do budowania pasywnych dochodów online

Witaj na stronie z narzędziami, z których korzystam do budowy dochodów pasywnych online. Polecam je również Tobie jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z biznesem internetowych.

Wszystkie narzędzia jakie polecam przetestowałem osobiście. Korzystam z nich na stronie „Kierunek Wolność”. Bardzo dobrze spełniają moje oczekiwania i dzięki nim mogę rozwijać tę stronę. Dlatego mogę je z czystym sumieniem polecić również Tobie.

Linki do narzędzi, które zamieściłem poniżej to tak zwane linki partnerskie. Oznacza to tyle, że jeśli zdecydujesz się skorzystać z polecanych przeze mnie aplikacji to dostanę drobną prowizję. Ty nie zostaniesz obciążony dodatkową opłatą. Wręcz przeciwnie. W części przypadków dostaniesz zniżkę przy zakupie. Tak jest w przypadku hostingu od ZenBox. W innych przypadkach dostaniesz bonusowe pieniądze na start. Tak jest w przypadku platformy emailowej MailerLite. W Nazwa.pl zarejestrujesz swoją domenę za kilka PLN na start (przez pierwszy rok). Nie decyduj się na zakup narzędzia jeśli uznasz, że na razie go nie potrzebujesz. Zawsze można wrócić do zakupu w przyszłości gdy będziesz pewien, że pomoże Ci rozwijać Twój biznes internetowy.

HOSTING, DOMENY, MAILING

ZenBox – najlepszy hosting dla blogerów

ZenBox - Kierunek Wolność blog

Od początku powstania bloga Kierunek Wolność utrzymuję go na serwerach ZenBox. Najbardziej przekonała mnie ich jakość i szybkość obsługi. Na każde zgłoszenie odpisują w kilka minut. Był to dla mnie szok po wcześniejszych nienajlepszych doświadczeniach z inną dużą firmą hostingową.

Dodatkowo przekonała mnie relatywnie niska cena na start i ciekawy sposób rozliczania się za liczbę unikalnych odwiedzających moją stronę. W tym poradniku opisałem jak założyć swój pierwszy blog WordPress hostowany właśnie w ZenBox. Kliknij w poniższy przycisk i odbierze 10% zniżki na hosting w ZenBox.

Nazwa.pl – domeny za kilka złotych na start – 20% zniżki na wszystkie usługi klikając w link nazwa.pl na tym blogu 🙂 

Nazwa.pl to firma, w której trwa niekończąca się promocja na domeny za kilka złotych na start. Przez pierwszy rok zapłacisz kilka złotych za rejestrację i utrzymanie domeny. Zatem jeśli chcesz rozpocząć blog, sklep internetowy, stworzyć stronę z kursem lub jeśli chcesz przetestować swój pomysł na biznes w Internecie to polecam skorzystać z oferty nazwa.pl i przez rok nie ponosić dużych opłat.

MailerLite – platforma mailingowaMailerLite - Kierunek Wolność blog

MailerLite to platforma, której używam do budowania mojej listy mailingowej oraz newslettera. Jest prosta w obsłudze a jednocześnie całkiem potężna. Możesz w niej tworzyć różne typy formularze zapisu na newsletter oraz rozbudowane autorespondery. Przekonałem się do tej platformy przenosząc się z innego droższego narzędzia. W tym poradniku dowiesz się jak krok po kroku zbudować swój pierwszy newsletter oraz listę mailingową. Platforma jest darmowa do 1000 subskrybentów, zatem na start w zupełności wystarczy. Załóż darmowe konto klikając w ten link a otrzymasz 78zł do wykorzystania na przyszłe płatne pakiety.

SocialParts.com – narzędzie do zdobywania ruchu na stronie oraz budowania listy mailingowej

SocialParts.com to aplikacja a w zasadzie zestaw aplikacji ułatwiających zdobywanie ruchu na blogu, budowanie listy mailingowej, analizę treści itp. Przyciski mediów społecznościowych, które widzisz na moim blogu są generowane właśnie przez tę aplikację.

Wtyczka posiada również płatną wersję gdzie dostarcza szereg zaawansowanych funkcjonalności. Przed zakupem polecam na początek wypróbować jej bezpłatną wersję i samodzielnie przetestować jej funkcjonalności.

WTYCZKI DO WORDPRESSA

WooCommerce – platforma typu eCommerce dla WordPressa

Na WooCommerce można zbudować również własną platformę z kursami online 🙂

Sensei – wtyczka do WordPressa od WooCommerce pozwalająca na zbudowanie własnej platformy z kursami online

Dzięki temu rozszerzeniu możesz tworzyć dowolną ilość kursów online na własnym blogu. Możesz dodawać lekcje i moduły. Wszystko integruje się z platformą WooCommerce więc możesz sprzedawać swoje kursy.

WooCommerce Social Login – logowanie za pomocą sieci społecznościowych

Wtyczka od pozwalająca logować się do Twojego bloga lub kursu online stworzonego w Sensei za pomocą popularnych serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Google.

AFFILIATE MARKETING – PROGRAMY PARTNERSKIE

carVertical – program partnerski z bonusem 15 Euro za samą rejestrację

Firma dostarcza za pomocą swojej platformie raporty historii używanych samochodów. Gdy ktoś kupuje auto z drugiej ręki, może za opłatą wygenerować taki raport i sprawdzić czy samochód nie był wcześniej rozbity lub czy jego przebieg w kilometrach nie został cofnięty.

Polecam ten program partnerski, ponieważ gdy zarejestrujesz się z mojego linka afiliacyjnego to jako partner dostaniesz 15 Euro za samo dołączenie do programu! Dodatkowo, otrzymasz prowizję w wysokości 25% wartości sprzedanego raportu o historii samochodu. W praktyce jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych od transakcji. Ja również dostanę drobną prowizję.

 

Powodzenia w budowaniu dochodów pasywny i wolności finansowej!
Mariusz Kobak