[RECENZJA] Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! – Jack Canfield, Janet Switzer

Ten wpis to miała być prosta recenzja książki “Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!” – Jack Canfield, Janet Switzer ale postanowiłem opisać dla Ciebie coś więcej. Mam nadzieję, że wpis Ci się spodoba.

Czy Ty czasami oglądasz filmiki na YouTube? Tak po prostu dla rozrywki lub, żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć lub nauczyć? Okazuje się, że na YouTube można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ktoś już nagrał na ten temat film i umieścił go w tym serwisie.

Nie pamiętam już czego wtedy szukałem na YouTube ale trafiłem na kanał Łukasza Jakubiaka 20m2

Łukasz nagrywa w swojej 20 metrowej kawalerce wywiady z ciekawymi ludźmi więc czasami je oglądam głównie dla rozrywki. Tym razem jednak było inaczej. Trafiłem na wywiad Łukasza z Jackiem Canfieldem. Wywiad tak mnie zainteresował, że zacząłem robić notatki a ja przecież nigdy nie robię notatek oglądając YouTube. Dziwna sprawa…

Szczerze mówiąc to nawet nigdy wcześniej nie słyszałem o kimś takim jak Jack Canfield. Dlaczego wywiad mnie tak zainteresował? Ponieważ Jack opowiada w nim jak odnieść sukces w życiu. Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie, że gdy uczeń jest gotowy to pojawia się nauczyciel?

Ja się właśnie poczułem jak taki uczeń. Cały czas chcę coś zmieniać w swoim życiu, ciągle czuję że mogę osiągnąć coś więcej. I nagle pojawia się zwykły filmik na YouTube, z osobą o której nigdy nie słyszałem a ja zaczynam robić notatki. To co najmniej dziwne. Dlatego postanowiłem napisać dla Ciebie ten wpis na blogu. Może Ty również znajdziesz w nim inspirację do jakiejś prostej zmiany na lepsze w swoim życiu.

Zachęcam Cię do zrobienia teraz trzech rzeczy: 

 • Obejrzyj wywiad na YouTube, o którym wspominam:

Jeśli obejrzałeś już wywiad na YouTube to zapraszam Cię do przeczytania moich notatek. Oto one.

Jak osiągnąć sukces w żuciu

Napisałem notatki w punktach, żeby łatwiej się je czytało. To zasady Jacka Canfielda na odniesienie sukcesu w życiu. Myślę, że warto je przeczytać i przynajmniej chwilę się nad nimi zastanowić. Po dłuższej refleksji może się okazać, że będziesz je chciał stopniowo zacząć wprowadzać w swoje życie. Życzę Ci osiągnięcia sukcesu, o którym marzysz!

 1. Zdecyduj gdzie chcesz być. Zdecyduj kim chcesz być. Wyznacz sobie CEL. To pierwsza zasada i chyba najważniejsza. Wyobraź sobie, że jesteś jak okręt, który pływa po morzach i oceanach. Jeśli nie masz wyznaczonego portu, do którego chcesz dopłynąć to w zasadzie dryfujesz. Czy Ty też dryfujesz w swoim życiu? Czy raczej jasno zmierzasz do wyznaczonego celu?
 2. Musisz UWIERZYĆ, że Twój cel jest osiągalny. Innymi słowy uwierz, że TY jesteś w stanie osiągnąć to o czym marzysz. Jeśli sobie ustalisz bez przekonania, że chcesz coś osiągnąć i sam nie będziesz w siebie wierzyć to nie osiągniesz celu.
 3. Przestań obwiniać innych i weź całą odpowiedzialność za swoje życie na siebie. Ten punt jest trudny do wykonania. Nie mogę awansować bo mam złego szefa. Nie mogę schudnąć bo nie mam czasu na ćwiczenia. Nie mogę wyjechać na fajne wakacje bo za mało mi płacą. I tak dalej i tak dalej. Wystarczy sobie uświadomić, że wszystko to co robisz w życiu doprowadziło Cię dokładnie do tego miejsca, w którym się obecnie znajdujesz.
 4. Opracuj plan działania. Jeśli masz już wyznaczony cel ale nie wiesz jak dokładnie go osiągnąć to znajdź kogoś kto osiągnął już to czego Ty pragniesz. Poproś tę osobę o wsparcie i wskazówki. Przeczytaj książki, które ta osoba napisała. Zapisz się do niej na seminarium i poproś o mentoring. Ucz się od osób, które osiągnęły już to co Ty chcesz osiągnąć.
 5. Podejmij działanie! Żadem najlepszy plan sam się nie zrealizuje. Dlatego zacznij działać i systematycznie wykonuj kroki, które przybliżają Cię do celu. Rób coś codziennie co przybliża Cię do upragnionego celu. Zacznij wizualizować sobie to co chcesz osiągnąć jakbyś już to miał. Jeśli brzmi to dla Ciebie jak czary mary to zastanów się nad tym co powiedział Albert Einstein – “Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza”. 'Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza' - Albert Einstein Click To Tweet A teraz jeszcze więcej czary mary (możesz w to wierzyć lub nie). Canfield mówi, że prawo przyciągania działa. Co prawda nie mówi, że wszystko to o co poprosisz wszechświat dostaniesz magicznie na złotej tacy. Tłumaczy to w trochę inny sposób. Jeśli nieustannie myślisz o swoim celu to w końcu zwiększa się Twoja kreatywność. Do głowy napływają nowe pomysły i dostrzega się rzeczy z własnego otoczenia, których wcześniej się nie widziało i nie zdawało się z nich sprawy. A to wszystko może pomóc osiągnąć upragniony cel.
  Co więcej Jack zaleca aby przez 30 dni z rzędu wizualizować sobie cel. Mówi, że potem pojawiają się inspirujące pomysły działać, na które trzeba od razu reagować.
  Podejmij działanie! 
 6. Nigdy się nie poddawaj. Wytrwałość to klucz do sukcesu. Sprawdź co się stanie gdy wykonasz jakąś akcję. Jeśli za pierwszym razem się nie uda czegoś osiągnąć to działaj dalej. Proś ludzi o opinie i co możesz poprawić. Następnie działaj dalej.
 7. Dołącz do grupy mastermind lub stwórz własną. W tym punkcie chodzi o to, żeby mieć grupę ludzi, z którymi można regularnie przeprowadzać burzę mózgów. Zastanawiać się wspólnie jak rozwiązywać konkretne problemy i wspierać się w ich rozwiązywaniu.

To już koniec moich notatek. To taka kompilacja zasad sukcesu według Jacka Canfielda.

Jeśli zainteresowało Cię to co do tej pory przeczytałeś to zachęcam Cię do zgłębienia tematu czytając książkę Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!” -Jack Canfield, Janet Switzer. 

Powyżej opisałem 7 zasad sukcesu a książka zawiera ich aż 64! Jack jako mówca motywacyjny potrafi opowiadać historie. Właśnie tak jest napisana jego książka. Jako zbiór historii ludzi, którzy stosowali zasady w niej zawarte.

Szczerze mówiąc, gdy czytałem tę pozycję to zrobiłem w niej niesamowitą liczbę notatek. Co chwilę znajdowałem w niej coś mega ciekawego co chcę wdrożyć w swoje życie. Kilka zasad już stosuję i muszę przyznać, że pozytywne efekty pojawiają się całkiem szybko.

Dzięki tym metodom moje myślenie przestawiło się na bardziej pozytywne tory. Przestałem narzekać. Pozbyłem się niepotrzebnych rzeczy z domu. Zacząłem zwracać uwagę jak się czuję w towarzystwie różnych ludzi z własnego otoczenia i teraz ucinam te relacje, które są dla mnie toksyczne.

Kiedyś wolałem komuś czegoś nie powiedzieć, żeby go nie urazić (a przynajmniej tak mi się wydawało). Teraz mówię prawdę nawet jeśli mam ponieść tego konsekwencje.

Rozpocząłem dwa projekty, o których kiedyś tylko myślałem i nic z nimi nie robiłem. Teraz w końcu zmotywowałem się do działania. Wiem, że uda mi się je doprowadzić do końca i osiągnąć mój cel.

Czytam coraz więcej książek. Mam już taki nawyk, żeby codziennie przynajmniej pół godziny poświecić na czytanie. Nad częścią książek przechodzę do porządku dziennego. Ale czasami pojawia się taka pozycja, pod wpływem której przechodzę pozytywną transformację. Zmieniam sposób myślenia i postrzeganie świata. Zmuszam się do działania. Ta książka taka właśnie jest.

Szczerze Ci ją polecam. Wierzę, że zasady w niej opisane wpłyną pozytywnie również na Twoje życie.

Napisz w komentarzu czy planujesz wprowadzić w życie którąś z zasad. A może już już jakieś stosujesz?

4.9/5 - (8 votes)

Możesz również polubić…