OneSignal – Jak powiadomienia push zwiększają ruch na blogu

Jeśli jesteś posiadaczem bloga lub sklepu internetowego i zastanawiasz się jak zwiększyć ruch na swojej stronie to polecam zapoznać się z narzędziem o nazwie OneSignal. Jest to platforma do wysyłania powiadomień typu push lub jak kto woli z angielskiego push notification.

Wyobraź sobie, że za każdym razem gdy publikujesz nowy, wspaniały wpis na swoim blogu to w zasadzie od razu trafia on do setek jeśli nie tysięcy osób a część z nich wchodzi na Twoją stronę i czyta artykuł. Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe? A jednak to prawda!

Obok listy mailingowej to moje podstawowe narzędzie do informowania czytelników o nowych wpisach na blogu. Dzięki temu częściej mnie odwiedzają 🙂

Co to są powiadomienia push (push notyfikacje) ?

Powiadomienia typu push to taki rodzaj wiadomości, który może być wysłany bezpośrednio na przykład z Twojego bloga na WordPressie do innych osób za pośrednictwem ich przeglądarki, telefonu komórkowego lub komputera. Zatem jeśli ktoś odwiedził Twoją stronę i wyraził zgodę na otrzymywanie od Ciebie powiadomień to może je widzieć bezpośrednio w swojej przeglądarce Chrome, FireFox, Safari, itp.

Jakie korzyści daje OneSignal

OneSignal to w zasadzie cała platforma do wysyłania różnego rodzaju powiadomień do Twoich czytelników. Oto najważniejsze funkcjonalności:

  1. OneSignal integruje się z WordPressem dzięki czemu wystarczy, że opublikujesz nowy artykuł na swoim blogu a powiadomienie o nim powędruje do wszystkich, którzy wyrazili na to chęć. A co najfajniejsze to nagłówek, treść powiadomienia oraz mały obrazek wyróżniający Twój wpis wygenerują się automatycznie w takim powiadomieniu. Nie musisz tracić czasu na wpisywanie tego ręcznie. Dzięki takiej automatyzacji zaoszczędzisz parę minut przy promocji każdego nowego wpisu.
  2. Jeśli masz już na swoim blogu bazę starszych wpisów, o których chciałbyś przypomnieć swoim czytelnikom to OneSignal zrobi to za Ciebie. Wystarczy zaktualizować wpis, opublikować go jeszcze raz i wybrać opcję ponownej wysyłki push notification. To wszystko jest dostępne z poziomu WordPressa.
  3. Możesz wysyłać zupełnie customowe powiadomienia z dowolną treścią oraz linkiem. Czujesz tę moc? Teraz gdy wypuszczasz nowy produkt lub cokolwiek innego możesz wysłać o tym błyskawiczną komunikację.
  4. Dodatkowo w OneSignal możesz zaplanować w czasie wysyłkę powiadomień.
  5. Jeśli chcesz wysłać powiadomienie do wybranej grupy odbiorców to wystarczy stworzyć odpowiednie segmenty i gotowe.
  6. Narzędzie wspiera testy A/B zatem możesz sprawdzić, jaka treść konwertuje lepiej i zachęcić jeszcze więcej osób do przeczytania Twoje wiadomości i kliknięcia w link.
  7. Rozbudowane statystyki pokażą ile osób otrzymało wiadomość, oraz ile osób kliknęło w link. Zobaczysz konwersję dla każdego wysłanego powiadomienia.OneSignal push notification

Jak działa OneSignal od środka

Szczerze mówiąc to zainstalowałem OneSignal już dawno temu. Cała konfiguracja zajęła mi dosłownie 15 minut. Trzeba było skonfigurować kilka integracji z dostępnymi platformami takimi jak przeglądarki albo systemy operacyjne, które mają odbierać powiadomienia.

Jak widzisz na poniższym screenie skonfigurowałem tylko cztery integracje. Szczerze mówiąc od ostatniego czasu kiedy tu zaglądałem przybyła opcja do integracji z Email oraz Amazon Alexa. OneSignal cały czas dodaje nowe funkcjonalności.OneSignal notyfikacje push konfiguracja

Konfiguracja dowolnych ustawień za pierwszym razem była całkiem intuicyjna dzięki jasnym objaśnieniom co zrobić w kolejnych krokach.

A jak powiadomienia push widzi czytelnik bloga?

Drogi czytelniku, gdy odwiedzasz mojego bloga w prawym dolnym roku pojawia się mała ikonka czerwonego dzwoneczka zachęcająca do zapisu na powiadomienia typu push.

Gdy ją klikniesz będę mógł za pomocą OneSignal wysyłać do Ciebie powiadomienia o nowych wpisach na blogu. W każdej chwili możesz się wypisać z takiej listy klikając jeszcze raz w ikonkę dzwoneczka. Zachęcam Cię do przetestowanie tego mechanizmu. OneSignal powiadomienia push na smartphonie

A oto przykład powiadomień jakie pojawią się w przeglądarce internetowej osoby, która wyraziła chęć otrzymywania powiadomień push. Oczywiście to tylko przykład. Można w nim zmodyfikować obrazek, nagłówek oraz treść komunikatu.

OneSignal powiadomienia push w przegladarce

Czy warto uruchomić na swoim blogu powiadomienia push od OneSignal?

Jednym słowem WARTO dodać OneSignal do swojej strony internetowej czy bloga. Podobno email marketing nie jest już tak skuteczny jak kiedyś (chociaż u mnie działa – przeczytaj o tym TUTAJ). Ludzie czytają mniej maili a technologia push notification od OneSignal jest świetnym dodatkowym kanałem komunikacji.

Za każdym razem gdy publikuję nowy wpis na blogu, część osób dowiaduje się o tym or razu wprost na swoim smartphonie albo w ulubionej przeglądarce internetowej na komputerze. Nie muszą już czytać mojego newslettera, żeby dowiedzieć się czegoś przydatnego. To jest genialne!

Takie narzędzia od innych firm są płatne. O dziwo OneSignal działa zupełnie bezpłatnie. OneSignal CENA

Widać taki mają na początku model biznesowy, żeby przyciągnąć jak najwięcej użytkowników. Możliwe, że w przyszłości wprowadzą opłaty dlatego warto się pospieszyć i założyć sobie konto w OneSignal dopóki usługa jest darmowa.

Jeśli dowiedziałeś się o tym wpisie dzięki powiadomieniu na swoim telefonie lub w przeglądarce daj mi o tym koniecznie znać w komentarzu do tego wpisu.

5/5 - (9 votes)

Możesz również polubić…