[RECENZJA] Fastlane Milionera – MJ DeMarco

UWAGA!!! Po przeczytaniu książki “Fastlane Milionera” – MJ DeMarco Twoje postrzeganie na temat zarabiania pieniędzy zmieni się diametralnie i już tego nie cofniesz. Zanim zaczniesz ją czytać zastanów się czy na pewno tego chcesz. Jeśli czujesz, że Twoje finanse są na zadowalającym Cię poziomie to nie czytaj tej książki.

A teraz przejdźmy do konkretów.

Czy “Fastlane Milionera” to kolejny poradnik o tym jak stać się milionerem dzięki pozytywnemu myśleniu?

Jeśli słyszałeś o czymś takim co się nazywa “prawo przyciągania” to wiesz, że jest to rodzaj filozofii sukcesu. To prawo twierdzi, że możesz mieć wszystko to czego zapragniesz. Wystarczy, że sobie to wyobrazisz i poprosisz o to wszechświat a w końcu to dostaniesz.

Brzmi jak niezła bzdura…

I tak właśnie jest!

Książka Fastlane Milionera obnaża takie teorie. Nie jest to poradnik o tym jak stać się bogatym w jedną noc. Ba! Ta książka obnaża bezsens czytania innych poradników finansowych. Śmieje się z teorii opisanych w “Bogaty ojciec, biedny ojciec” czy w “4-godzinnym tygodniu pracy“.

Podczas czytania tej książki poczułem nieprzyjemne uczucie złości na samego siebie.

Czytając tę książkę poczułem złość na samego siebie oraz pewien rodzaj bezsilności. To jak jakbym sam sobie dał w twarz. A najgorsze jest to, że mi się należało. Za to w jaki sposób wykorzystuję swój czas. A raczej za to czego nie robię a przecież mógłbym, wkładając trochę więcej wysiłku w każdy dzień.

Uświadomiłem sobie, że sprzedaję swoje pięć dni pracy w tygodniu za dwa dni wolnego w weekend. Dzieje się tak z tygodnia na tydzień już od 10 lat. Chodzi tutaj o mój czas. Innymi słowy oddaje komuś dla kogo pracuję pięć dni mojego czasu w tygodniu. W zamian dostaje dwa dni w tygodniu. Tylko przez te dwa dni mogę robić to co chcę. Czyż to nie paradoks?

I ja się na to godzę! Mam przecież rodzinę do wyżywienia, rachunki do opłacenia, samochód na utrzymaniu i kilka innych rzeczy, którym muszę poświęcać mój cenny czas.

O czym jest książka “Fastlane Milionera”

Książka pokazuje jak działa system finansowy, którego częścią wszyscy jesteśmy. Wskazuje jego wady. Pokazuje na jakie trzy kategorie dzielą się ludzie.

  • Sidewalk — To tak zwani chodnikowcy. Tu znajduje się większość społeczeństwa. Zwykli konsumenci bez dużych oszczędności. Jedna wypłata dzieli ich od bankructwa.
  • Slowlane — Tu są ludzie, którzy myślą że sporo wiedzą o finansach. Pokornie pracują przez całe swoje życie. Regularnie oszczędzają. Odkładają pieniądze w inwestycjach na procent składany. Możliwe, że na emeryturze staną się milionerami. Ale co im z milionów jak już będą starzy i niedołężni. Nie będą mogli się już cieszyć uciułanymi pieniędzmi. A w najgorszym scenariuszu po prostu umrą zanim przejdą na emeryturę.
  • Fastlane – Tu są ludzie, którzy wiedzą jak się szybko bogacić. Mogą cieszyć się wolnością finansową w bardzo młodym wieku.

W jakiej kategorii jesteś TY?

Aż żal przyznać ale gdy czytałem tę książkę to uświadomiłem sobie, że jestem gdzieś pomiędzy chodnikowcem a człowiekiem na wolnym torze. To nie jest dla mnie dobra wiadomość.

Co zrobić, żeby wskoczyć na szybki tor?

Teraz bardzo uproszczę przekaz autora książki. Wystarczy po prostu z konsumenta zmienić się w producenta. Recepta na sukces wydaje się prosta. Zamiast chodzić do pracy na etacie wystarczy stworzyć produkt lub usługę, która zaspokoi potrzeby milionów ludzi! Niech każdy z tych ludzi da Ci jedną złotówkę i stajesz się milionerem.

Niestety gdyby to było takie proste wszyscy bylibyśmy milionerami.

Dlatego MJ DeMarco opisuje szereg wskazówek jak można stać się producentem. Czyli kimś kto dostarcza wartość na rynek. Nie jest łatwo zmienić swój sposób myślenia z konsumenta na producenta. Jeszcze trudniej jest zacząć działać jako producent. Ale tym, którzy się tego podejmują zazdrości wiele osób. Zazdrośnicy będą mieli szereg wymówek, które uchronią ich od wskoczenia na szybszy tor.

Recepta na SZCZĘŚCIE w życiu

W książce “Fastlane Milionera”, MJ DeMarco opisuje coś co nazywa trójcą bogactwa. Tak na prawdę jest to recepta na prawdziwie szczęśliwe życie. Bardzo mocno zapadło mi to w pamięć. Oto trzy elementy, które tworzą prawdziwe bogactwo:

  1. Silne związki rodzinne – Chodzi to o dobre relacje ze swoim partnerem, z dziećmi i z bliskimi przyjaciółmi. Chcesz być prawdziwie bogaty? Musisz o to zadbać. Najlepiej w pierwszej kolejności.
  2. Sprawność fizyczna – Bez sprawności fizycznej i zdrowia nie będziesz cieszył się z bogactwa. Zatem jeśli myślisz, że po przepracowanych 40-45 latach na etacie będziesz cieszył się życiem na emeryturze to zapomnij. Będziesz wydawał fortunę na leki i inne terapie.
  3. Wolność – Chodzi to o wolność wyboru tego co chcesz robić w życiu. Tego co chcesz robić jutro. Musisz w poniedziałek rano wstać i iść do pracy? Nie jesteś wolny!

“Dobra materialne, na które Cię nie stać mają destruktywny wpływ na trójcę bogactwa”. – Kupujesz samochód albo dom na kredyt? Nie będziesz ani bogaty ani szczęśliwy. To niestety smutna prawda.

 

Zanim kupisz tę książkę kliknij w poniższy link i przeczytaj darmowy fragment. Przekonasz się, czy książka jest dla Ciebie.

POBIERZ darmowy fragment “Fastlane Milionera” – MJ DeMarco (38 str. w PDF)

Jeśli zdecydujesz się na zakup po przeczytaniu darmowego fragmentu, możesz to zrobić klikając w ten link.

4.6/5 - (13 votes)

Możesz również polubić…