10 podcastów, które rozwiną Twój biznes

Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie podzielenie się z Tobą listą najciekawszych podcastów biznesowo marketingowych, których słucham regularnie.

I oto jest, moja subiektywna lista dziesięciu podkastów, z których czerpię wiedzę i inspirację do działania 🙂

Nie wiem czy wiesz ale obecnie najlepszym źródłem wiedzy oprócz blogów eksperckich są właśnie podcasty. To coraz bardziej popularna forma przekazywanie wiedzy.

Przyznam się szczerze, że słucham podkastów w zasadzie tylko gdy prowadzę samochód w drodze do i z pracy lub w dłuższej podróży. Zamiast bezproduktywnie spędzać czas w korkach słuchając radia wybieram właśnie podcast.

Z podcastów dowiaduję się cały czas nowych rzeczy, które wdrażam systematycznie na moim blogu. Na przykład ostatnio nagrałem dwa kursy online i udostępniłem je na blogu za darmo 🙂 A w planach mam już nagranie trzeciego kursu (tym razem płatnego). To właśnie podkast o tworzeniu kursów online się do tego przyczynił.

Słuchanie podkastów zainspirowało mnie nawet do stworzenia własnego podcastu, który ma na nowo wystartować w 2019 roku z kolejnym sezonem. Poniżej możesz zobaczyć jakich błędów lepiej nie popełniać na starcie 🙂

Lista 10 najlepszych polskich podkastów biznesowo-marketingowych

1. Email [i] Marketing Podcast – Paweł Sala

Podkast jest na miejscy pierwszym na liście bo trafiłem na niego niedawno i wciągnął mnie zupełnie 🙂

Podkast prowadzi Paweł Sala, który jest szefem freshmaila. Z audycji Pawła dowiesz się wszystkiego o email marketingu oraz o tym jak realizować swoje działania marketingowe w Internecie.

To kopalnia wiedzy, którą Paweł równie dobrze mógłby udostępniać w płatnej formie.

STRONA PODCASTU

2. Biznes w IT – Piotr Bucki

Podkast o o biznesie w IT a raczej o tym jak rozwijać i skalować firmę IT.

Piotr opowiada o swoim biznesie jako o firmie, którą stworzył od zera i rozwinął do ponad 300 pracowników i wielo-milionowych przychodów. 

Działając w Internecie można podpatrzyć wiele ciekawostek do wykorzystania również w mniejszych biznesach online.

Warto słuchać nawet jeśli nie działasz w branży IT.

STRONA PODCASTU

3. Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

To właśnie podkast Marka zainspirował mnie do stworzenia własnego podkastu. Dzięki Marek! 🙂

Ten podcast to już chyba legenda w polskim Internecie. Działa od 2009 roku (kiedyś w duecie z Pawłem Tkaczykiem).

Z podkastu dowiesz się więcej na takie tematy: budowanie marki, zarządzanie, marketing, obsługa klienta, sprzedaż, pomysły na biznes.

STRONA PODCASTU

4. Marketing MasterClass – Magdalena Pawlowska

Podkast Magdy to było dla mnie odkrycie 2018 roku 🙂

To kopalnia wiedzy na tematy związane z marketingiem online. Polecam ten podkast każdemu, kto już działa w Internecie lub zamierza w przyszłości budować biznes online.

Ilość metod na budowanie społeczności online, własnej marki, pozycji eksperta oraz produktów digitalowych jest bezcenna. 

 STRONA PODCASTU

5. Ruszamy Nieruchomości – Marta Baczewska-Golik

Marta prowadzi podkast o nieruchomościach! Każdy kto interesuje się dochodami pasywnymi i wolnością finansową w jakimś stopniu zahacza o nieruchomości. W ten właśnie sposób trafiłem na ten podkast. Chociaż do tej pory nie stałem się jeszcze landlordem 😉

Podkast jest nie tylko o tym jak działać na rynku nieruchomości. Porusza również tematy biznesowe co mi się bardzo podoba. 

Czasami pokazuje też inspirujące historie osób, które wyszły z gigantycznych długów lub zbudowały swoje dochodowe biznesy oparte o nieruchomości.

STRONA PODCASTU

6. ALBRECHT o nieruchomościach – Paweł Albrecht

Kolejny podkast o nieruchomościach ale zupełnie inny od poprzedniego 🙂

Albrecht porusza mocno tematy biznesowe. O tym jak tworzyć i rozwijać biznes. Jakie predyspozycje trzeba mieć i jak nastawić się na rozwój. 

Z audycji Albrechta można wynieść nie tylko wiedzę ale również motywację do działania nie tylko w biznesie związanym z nieruchomościami. Nawet jeśli działasz tylko online to polecam posłuchać od czasu do czasu podksatów z innej branży, żeby zmienić kontekst. 

STRONA PODCASTU

7. Startup My Way – Bogusz Pękalski

Co ciekawe odnalazłem ten podkast niedawno bo na przełomie 2018 i 2019 a okazuje się, że już ponad trzy lata temu na jego blogu śledziłem losy Bogusza gdy startował ze swoim startupem 🙂

Podkast porusza tematy związane z szeroko pojętym biznesem online. Dodatkowo jest tam wiele ciekawostek dla ludzi, którzy pragną wejść na ścieżkę startupową. Jako, że zaliczam się do takich osób to z ciekawością odsłuchuję kolejnych nagrań Bogusza i jego gości.

STRONA PODCASTU

8. To się opłaca – Agnieszka Skupieńska

Chcesz pracować z domu? Pragniesz zostać freelancerem i sam być swoim szefem? 

Jeśli tak to zapraszam Cię do wysłuchania nagrań Agnieszki! Znajdziesz tam wiele wskazówek o tym jak zabrać się do pracy zdalnej. Jak prowadzić i zarabiać na blogu. Jak zostać freelancerem oraz jak szukać klientów. A na deser dowiesz się jak otworzyć i prowadzić sklep internetowy.

Ale to nie wszystko! Dowiesz się jak wydać własną książkę i stworzyć kurs online 🙂

STRONA PODCASTU

9. Paniswojegoczasu – Ola Budzyńska

Ola jest specem od zarządzania sobą w czasie. Zbudowała niezłe imperium w Internecie wokół swojej marki osobistej.

W podkaści pokazuje od kuchni jak buduje swój biznes online. Możesz się zainspirować tym co działa u Oli i zastosować to u siebie. 

Dodatkowo dowiesz się jak pisać bloga, budować zaangażowaną społeczność, prowadzić webinary dla tysięcy kobiet (i mężczyzn podszywających się pod kobiety;) ), organizować kursy online, sprzedawać swoje produkty oraz budować markę osobistą. 

Jak dla mnie “autentyczność” to może być drugie imię Oli ale o tym przekonasz się po przesłuchaniu jej podkastów. 

STRONA PODCASTU

10. Finanse Bardzo Osobiste – Marcin Iwuć

Finanse Bardzo Osobiste to podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy – Tak mówi o nim Marcin 🙂 

Dla mnie to źródło informacji na temat sposobów na oszczędzanie i inwestowanie. Jak ogarniesz oszczędzanie  i inwestowanie w życiu prywatnym to w biznesie będzie to o wiele łatwiejsze. 

Dodatkowo Marcin ma odcinki, w których opowiada o tym jak organizować sobie pracę, żeby być bardziej produktywnym. Jak wyznaczać sobie cele i je realizować.

STRONA PODCASTU

 

No i dotarliśmy do końca listy…

Szczerze mówiąc mam jeszcze kilka innych polskich, ciekawych podkastów, których regularnie słucham. Ale skoro miało ich być tylko dziesięć na liście to z ciężkim sercem musiałem cześć zachować dla siebie. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe 🙂

Napisz mi teraz proszę w komentarzu do tego wpisu jakich Ty słuchasz podkastów biznsowo-marketingowych. Mam nadzieję, że dzięki Tobie odkryję coś nowego 🙂

A jeśli już teraz nagrywasz swój podcast i chcesz dotrzeć do nowych słuchaczy to przeczytaj poradnik:

Jak promować podcast” gdzie wymieniam 27 skutecznych metod promocji.

5/5 - (7 votes)

Możesz również polubić…